Sıkça Sorulan Sorular

Selefon Nedir ?

Kağıt,Karton gibi yumuşak dokulu basılan ürünleri su,ışık ve diğer etkenlerden korumak,estetik ve tasarımı ön plana çıkartmak için kullanılan tutkal,amonyak,su malzemelerinin basınç veya sıcak thermel ışıkla ürünün üzerine yapılan plastik laminasyon yöntemidir. Kısaca ürünlerin üzerine uygulanan çok ince plastik tabakadır.Mat veya Parlak olarak uygulanır. 

Mat ve Parlak selefon arasındaki fark nedir ?

Mat selefon ışığı yansıtmaz, dekoratiftir. Ancak üzerine marker kalemle yazılıp silindiğinde leke bırakır. Parlak selefon ışığı yansıtır. Ancak üzerine marker kalemle yazılıp silindiğinde leke bırakmaz 

Lak Nedir ?

Broşür, kitap kapağı, katalog, dosya, davetiye ve kartvizit gibi ürünlerde, ürünü dış etkenlere karşı korumak ve ürüne parlaklık kazandırmak için baskı yüzeyine mürekkep gibi uygulanan bir maddedir. Basılan bir ürünün sadece bir bölgesine yapılan lak işlemine ise kısmi lak denir.Yüzeyde el ile fark edilir derece de bir kabarıklık ve parlaklık oluşur ve ürüne ayrıca bir görsellik katar. Kartiviztler de genellikle mat selefon üzerine uygulanır. 

Kağıt Gramajı Nedir ?

Kağıdın bir metrekaresinin gram cinsinden ağırlığına denir. Ölçü birimi gr/m2’dir. Kağıdın dayanıklılığı ve kalınlığı gramajla doğru orantılıdır. Kağıt gramajı yükseldikçe kağıdın opasitesi (kağıdın ışığı emme ve yansıtma kabiliyeti) ve kalınlığı artar. Kağıtlar gramajına göre ise üç grupta değerlendirilebilir: Kağıt : 40-170 gr/m2 Karton: 170 —600 gr/m2 Mukavva: 600 gr/m2 ve üzeri 

Gümüş ve Altın Uygulaması Nedir ?

Kartvizitlerinize ağırlık katmak ve firmanızı iyi bir şekilde temsil etmek için hazırlatmış olduğunuz kartlarınızda parlaklık ve Gümüş ve Altın Renklerinde belirtilen yerler gösterilerek kartvizite gösteriş verilir. Çok şık ve Elit bir görünüm verir. Daha Önce Gönderdiğim çalışma ile göndereceğim çalışmanın birebir renklerinin tutması olabilirmi ?Toplu baskıda birebir renk tutması gibi bir şey yoktur. Şayet özel baskı yapılacaksa birebir renk tutması olur. Toplu Baskıda Renk Farkı %10 ile %20 arasında olur. Özel Baskıda renk farkı %1 ile %5 araında olur. 

Nasıl Fiyat Teklifi Alabilirim. ?

İletişim Bilgilerimizda Kayıtlı Olan teklif@goldgrup.net adresinden fiyat teklifi alabilirisiniz. 

Nasıl Hatasız Baskı Alabilirim ?

Yaptığınız Çalışmalarda Kenarlardan 3 er mm taşırma payı verilmelidir. Resimlerin 300 dpi cmyk olması gerekir Renk kodlarının ofset (matbaa) baskı şekline uygun cmyk olarak verilmelidir. Çalışmalarda yazı karakterlerinin değişmemesi için convertlenmesi gerekmektedir. Not: Aksi taktirde yapılan çalışmalardan çıkacak kötü sonuçlardan firmammız mesul değildir. ( Firmamız baskı ve baskı sonrası da çıkabilecek hataların arkasındadır.) Toplu baskı yaptığımız işlerin renklerinde %10 ile %20 arasında renk farkı olabilir. Toplu Baskı yapılan işlerin adetlerinde %5-6 eksik çıkabilme ihtimali vardır. Özel baskıda Adet eksikliği söz konusu olamaz. 

Şifremi Unuttum Ne Yapmalıyım ?

Sitedeki İletişim bilgileri kısmından bize sözlü yada yazılı olarak bildirilmesi gerekmektedir. size en kısa süre içerisinde mail yoluyla şifreniz bildirilecektir.